GINOP Plusz-3.2.1-21.

Pályázat

GINOP Plusz-3.2.1-21 „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül”

A kedvezményezett neve: Jármű Kontroll Magyarország Kft.

A szerződött támogatás összege: 9.152.721. Ft

A képzések elnevezése és célja, illetve a képzések részletes bemutatása:

A képzés elnevezése: Vezetői kompetenciafejesztés

A képzés célja (Vezetői kompetenciafejesztés): A képzés célja, a vezetői eszköztár gyakorlati ismereteinek mélyítése, cégspecifikus helyzetekben a szükséges eszköz felismerése, a vezetői kompetencia tárház bővítése, tudatos vezetői döntések meghozatalához szükséges gyakorlati ismeretek elsajátítása.

A képzés részletes bemutatása (Vezetői kompetenciafejesztés):
Részletes tartalom:

  • Vezetői stílusok és helyzetfüggő vezetés: A különböző vezetői típusok felismerése, alkalmazkodás a csapat dinamikájához és a szituációkhoz.
  • Kommunikáció fejlesztése: A világos üzenetközvetítés, visszajelzés és konfliktuskezelés eszköztárának bővítése.
  • Motiváció és csapatépítés: A munkavállalók ösztönzése, a csapatkohézió javítása, és a közös célok elérése.
  • Döntéshozatali technikák: Hatékony és gyors döntések meghozatala a vezetői felelősségvállalás mellett.
  • Idő- és stresszmenedzsment: A vezetői időgazdálkodás és a stressz kezelése az eredményesség érdekében.
  • A képzés során gyakorlati szituációs gyakorlatok és esettanulmányok segítik a tanultak alkalmazását, hozzájárulva a vezetői készségek magabiztos fejlesztéséhez.

A képzés elnevezése: Hatékony csapatépítés

A képzés célja (Hatékony csapatépítés): A képzés célja, hogy a képzésben résztvevők megismerjék a hatékony csapatépítéshez szükséges ismereteket.

A képzés részletes bemutatása (Hatékony csapatépítés): A képzésben résztvevő megismeri a hatékony csapatépítés lehetőségeit, és képessé válik a hatékony csapatépítésre. a képzés során a résztvevő megismerkedik a csapatépítés eszközeivel, a hatékony csapat funkcióival és céljaival. Képessé válik arra, hogy megteremtse a hatékony csapatkommunikációt, amely bármely vállalkozás esetében létfontosságú. A képzés tartalmazza az agilis hozzáállás bemutatását, amelynek során a résztvevőknek lehetőségük nyílik arra, hogy megismerjék a mai vezető menedzsment szemléletet, kialakíthassák a kezdő lépéseket munkahelyükön.

A képzés elnevezése: Együttműködés

A képzés célja (Együttműködés): A képzés célja, hogy a résztvevők egymással, vezetőjükkel és más területen dolgozókkal a munkavégzés során hatékonyan tudjanak együtt dolgozni

A képzés részletes bemutatása (Együttműködés): A képzésben résztvevő megismeri az együttműködés elméleti hátterét, illetve az együttműködést támogató technikákat és képessé válik azok alkalmazására. A képzés bemutatja az együttműködési stratégiákat az egyéni és csoportos érdekek mentén, foglalkozik az egyén- és csoportnyomás szerepével és hatásával, a csoportszerepekkel, a csoportok működési folyamataival és annak befolyásolásával. A résztvevők képessé válnak a csoport irányítására és motiválására. További tartalmi elemek:

  • Az elvárható és a nem elvárható viselkedési formák azonosítása
  • Közös cél szerepe
  • Együttműködést gátló tényezők
  • Versengés – együttműködés hatása az eredményességre
  • Tudatos csoport alakítás módszerei
  • Az együttműködést növelő módszerek alkalmazása

A képzés elnevezése: Személyi kompetenciafejlesztés

A képzés célja (Személyi kompetenciafejlesztés): a résztvevők többek között fejlesszék személyiségük működését.

A képzés részletes bemutatása (Személyi kompetenciafejlesztés): A cégünknél fontosnak tartjuk a munkatársak folyamatos képzését, nem csak szakmai, hanem személyes kompetenciák terén is. A személyes kompetenciák bizonyos mértékben fejleszthetők. A szakemberek segítségével a kollégák megismerhetnek olyan kommunikációs stílusokat, eszközöket, melyek segítségével képessé válnak tudatosan használni a verbális és nonverbális kommunikációs eszközöket, képesek lesznek a magabiztos megnyilvánulásra, és a csapaton belüli együttműködésre. Tudjuk, hogy a megfelelő személyi kompetenciákkal rendelkező személyek sokkal jobban képesek együttműködni, ami hatékonyabbá teszi a csapatmunkát. Ezzel csökkenteni lehet a kollégák közti feszültséget, stresszt, illetve mindez végső soron eredményesebb vállalati működést eredményez. Fontosnak tartjuk, hogy a munkavállalók is megértsék és lássák, hogy milyen gyakorlati előnyök származnak a személyi kompetencia fejlesztéséből. Szeretnénk, ha a képzésnek köszönhetően a munkavállalók képessé válnának az önismeretre, esetleges konfliktusok értelmezésére, kezelésére.
A képzés során megszerezhető kompetenciák:

  • A képzésben résztvevő ismeri a hatékony stresszkezelést, és képes a megfelelő alkalmazására.
  • A képzésben résztvevő képes a motivációs eszközök tudatos használatára
  • A képzésben résztvevő képes a magabiztos megnyilvánulásra.
  • A képzésben résztvevő képes a hatékony időgazdálkodásra.

A képzési program célja, hogy a résztvevők többek között fejlesszék személyiségük működését.
Tartalma: A személyiség működése, Önismeret, Stresszkezelés, Megoldási stratégiák, Motiváció, Időgazdálkodás.

A képzés elnevezése: MS Excel képzés

A képzés célja (MS Excel képzés): A képzési program célja az Excel magabiztos használatának elsajátítása.

A képzés részletes bemutatása (MS Excel képzés): A képzési program célja az Excel magabiztos használatának elsajátítása.
A képzésen résztvevők az alábbiakat sajátítják el:

  • képes táblázatokat létrehozni, menteni különböző fájlformátumokban
  • képes cellába adatot bevinni és listákat létrehozni
  • képes adatot kijelölni, rendezni, másolni, mozgatni, törölni, továbbá sorokat és oszlopokat szerkeszteni a munkalapokon; másolni, mozgatni, törölni és megfelelően átnevezni a munkalapokat
  • képes táblázatkezelő funkciók segítségével matematikai és logikai függvényeket létrehozni
  • megfelelő gyakorlattal rendelkezik a függvények létrehozásában és a függvényhibák felismerésében, illetve szám és szövegtartalom formázásban
  • az információ minél pontosabb átadása érdekében képes kiválasztani, létrehozni, és megformázni a megfelelő grafikont
  • képes a táblázat oldalszámait megfelelően beállítani, illetve ellenőrizni és javítani a tartalmat a nyomtatás előtt

A képzés elnevezése: Online eszközök használata a mindennapokban

A képzés célja (Online eszközök használata a mindennapokban): A képzési program célja a mindennapok során hasznos online eszközök megismerése, használatuk elsajátítása.

A képzés részletes bemutatása (Online eszközök használata a mindennapokban):
A képzésen résztvevők az alábbiakat sajátítják el:

  • képes a keresők hatékony használatára
  • képes Google táblázat létrehozására
  • képes közös/megosztott dokumentumokat kezelni
  • ismeri a fájltárolás, megosztáshoz kapcsolódó ismereteket, és képes azok alkalmazására
  • képes az online képszerkesztésre
  • ismeri az online média főbb szereplőit
  • ismeri a mesterséges intelligencia szerepét a mindennapokban, és képes használni

A képzések tervezett befejezési dátuma: 2025.07.31.


Széchenyi Terv Plusz

Kedvezményezett neve: Jármű Kontroll Magyarország Kft.
A képzések elnevezése és célja:
- Kommunikáció és konfliktuskezelés: célja, hogy a képzésben résztvevők fejlesszék kommunikációs készségeiket, és megismerjék a konfliktuskezelési technikákat.
- Informatikai kompetenciafejlesztés: célja, hogy a résztvevők fejlesszék az informatikai kompetenciáikat.
- Stresszkezelés: célja, hogy a résztvevők megismerjék a munka során előforduló stresszhelyzetek kezelésének módjait, felismerjék a jeleit és megelőzzék a kiégési szindrómát. Ismerjenek meg hatékony eszközöket a munkatársak közötti konfliktusok feloldására, a munkatársak és ügyfelek közötti higgadt kommunikáció elősegítésére stresszes helyzetekben.
Szerződött támogatás összege: 7.988.810 Ft

A képzések részletes bemutatása:
- Kommunikáció és konfliktuskezelés: a képzés során a résztvevők megismerkednek kommunikáció sajátosságaival és technikáival, a kommunikációs viselkedésmódokkal, megismerik saját kommunikációs viselkedésmódjukat és képessé válnak annak fejlesztésére. Megtanulják felismerni a konfliktushelyzeteket és hatékonyan kezelni azokat.
- Informatikai kompetenciafejlesztés: a képzésben a résztvevők ismereteket szereznek a böngészők használatáról (információ keresés az interneten), a biztonságos böngészésről, az elektronikus levelezésről – NETIKETT, valamint a közösségi média biztonságos használatáról.
- Stresszkezelés: a képzés során a résztvevők megismerik a stresszorokat, képesek lesznek felismerni a stresszállapot jeleit és megismerik azok kezelési lehetőségeit. Elsajátítják a stresszel szembeni megküzdési stratégiákat és képesek lesznek azok közül tudatosan választani. Felismerik a kiégés jeleit és a konfliktushelyzeteket, képesek beavatkozni és hatékonyan kezelni az adott konfliktusos szituációkat.

A képzések tervezett befejezési dátuma: 2023.12.20.